Ogólnopolski projekt dla przedszkolaków ,,Tydzień z polskimi bajkami"

Kochane przedszkolaki wezmą udział w projekcie ,,Tydzień z polskimi bajkami". W poniedziałek poznają ,,Reksia", dowiedzą się jakie funkcje może pełnić pies, jak należy zachować się w podczas kontaktu z czworonogiem oraz zrobią pracę plastyczną ,,Buda dla psa". We wtorek spotkają się z ,,Misiem Uszatkiem", nauczą tytułowej piosenki i wykonają misiowe ćwiczenia gimnastyczne. Środa to dzień w którym przedszkolaki poznają przygody ,,Bolka i Lolka”, zabawią się w detektywów, nauczą grać w gumę i rozwiążą zagadki logiczne. Następnego dnia na podstawie bajki ,,Koziołek Matołek” zrozumieją powiedzenie ,,Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Zgłębią wiedzę  o przyjaciołach koziołka (zwierzętach hodowlanych) oraz dowiedzą się o Pacanowie i Europejskim Centrum Bajki. W piątek nastąpi podsumowanie przedsięwzięcia, podczas którego m.in. przedszkolaki wymyślą swoją bajkę. Dzięki temu projektowi dzieci będą miały okazję nie tylko poznać piękne bajki z dzieciństwa swoich rodziców, ale również zdobyć wiele cennych informacji.