Dzień Ziemi 2022

DZIEŃ ZIEMI 2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami przygotowały dla nszych przedszkolaków przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia ekologicznie". Główni bohaterowie Jaś i Małgosia spacerując po lesie mają okazję przekonać się jak brzydko wygląda zaśmiecona planeta. Sprzątają razem z Babą Florą las i zachęcają do dbania o środowisko każdego dnia. Na koniec przedstawienia uczniowie wyszli z transparentami na których widniały napisy: NIE NISZCZ KWIATÓW, NIE ROZPALAJ OGNISKA W LESIE, NIE ZAŚMIECAJ OTOCZENIA, SEGREGUJ ODPADY, ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym obowiązkiem.

Następnie w każdej grupie odbyły się zajęcia tematyczne o tym, jak należy dbać o nasze środowisko i otaczającą przyrodę. Kotki układały historyjkę obrazkową o Supersmykach . Po skończonych zajęciach dzieci wpadły na pomysł pójscia do pobliskiego lasu by zobaczyć czy tam jest czysto. Okazało się, że niestety w lesie było mnóstwo śmieci. Przedszkolaki ochoczo zabrały sie do pracy i po kilku chwilach wszystkie śmieci zostały zebrane do worka. Dzieci postanowiły, że od tej pory będą cyklicznie sprawdzać czy w lesie jest czysto. Natomiast Sówki poszerzyły wiedzę o recyklingu i segregowały śmieci. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej.

Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: