Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

Sprawozdanie z projektu ,,Zabawa sztuką"

PROJEKT EDUKACYJNY ,,ZABAWA SZTUKĄ"

Grupa „Sówki” z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Kowali z wielkim zaangażowaniem realizowała zadania wyszczególnione w projekcie „Zabawa sztuką”. Poszukiwaliśmy własnych talentów do odkrycia, których zainspirowała nas opowieść Vashti „Kropka”. Przedszkolaki wykonały cudowne konstrukcje z klocków nawiązujące do dzieł Pieta Mondriana. Wybraliśmy się do "GALERII SZTUKI" zorganizowanej w Sali, oglądając twórczość wspaniałych artystów takich jak Wassily Kandinsky, Paul Cezanne, Giuseppe Arcimboldo, Paul Klee, Salvador Dali. Nie zapomnieliśmy pobawić się w licytację poznanych obrazów. Dzieci pokochały przygody Słonia Elmera i dowiedziały się kim był PaulKlee. Dużo radości sprawiło nam wykonanie zadania Kolor i Rytm w trakcie słuchania utworu fortepianowego A-dur nr 23. Warsztaty na łonie natury podziałały na nas relaksująco pobudzając naszą wyobraźnię. Sówki dzięki projektowi poznały wielenowych technik plastycznych wykonując przetwory jesienno - zimowe, Panią Jesień z zebranych darów, tworząc zwierzęta domowe, warzywa, pacynki, jabłonie, wspólne drzewo oraz wykonując wiele innych aktywności, których potwierdzeniem są zdjęcia umiesczane na przedszkolnej stronie internetowej oraz grupie projektowej. 

 Z czystym sumieniem możemy napisać, że wszystkie zadania sprawiły dzieciom ogromną radość, pozwoliły rozwinąć twórcze myślenie, kreatywność, motorykę małą i manualność, orientacje przestrzenną, umiejętności konstrukcyjne oraz współdziałanie w grupie. Zadania były na tyle atrakcyjne i przystępne, że bardzo łatwo można było je zmodyfikować oraz modelować pod najmłodszą grupę wiekową. Szczerze nic nie zmieniłybyśmy w zadaniach projektowych, ponieważ wszystkie aktywności, które wybrałyśmy spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem przez dzieci i nas nauczycieli.

Jeżeli miałybyśmy opisać projekt w jednym zdaniu to byłoby ono takie: „Dzieci uczą się poprzez sztukę i piękno otaczającego nas świata”. Zdecydowałyśmy się na takie sformułowanie, ponieważ przez sztukę możemy w łatwy sposób pokazać naszym małym pociechą świat i jego tajniki oraz kształtować charakter w sposób wrażliwy oraz uczyć otwartości umysłu na doznania, które oferuje nam środowisko.

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny