Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

Spawozdanie

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

Zadania zamieszczone w projekcie zaczęłyśmy realizować od modułu pierwszego, który pozwolił dzieciom poznać instrumenty muzyczne ich wygląd oraz brzmienie (w tym wiolonczeli i ukulele). Dodatkowo umożliwił nam zorganizowanie koncertu kolęd dla rodziców oraz występu z okazji „Dnia babci i dziadka”. Pandemia nie pozwoliła wybrać się do galerii sztuki, nic straconego, gdyż zorganizowaliśmy sobie ją w naszej ogromnej sali. Przedszkolakom tak spodobały się obrazy, że sami postanowili zainspirować się wspaniałymi artystami i zostali „Mistrzami pędzla” tworząc kreatywne dzieła. Kolejno zostaliśmy małymi budowniczymi tworząc wieżę Eiffla  i Big Ben. Zgłębiliśmy tajniki teatru oraz wykonaliśmy pacynki dowolną techniką.

Moduł drugi pozwolił nam na zorganizowanie warsztatów ludowych (online) oraz przygotowanie regionalnego tańca i pieśni. Z okazji świąt Wielkanocnych wykonaliśmy przepiękne palmy. Następnie przyszedł czas na wycieczkę po stolicy naszego województwa, poznaliśmy historię Kielc, herb oraz  jakie najpiękniejsze miejsca do zwiedzania przez turystów. Poznaliśmy rodzaje haftu z naszego regionu i rozróżnialiśmy go wśród innych.

Moduł trzeci rozpoczęliśmy od stworzenia kodeksu dobrego zachowania. Wzięliśmy udział w tygodniu uprzejmości. Słuchaliśmy bajek uwrażliwiających i rozbudzających naszą empatię oraz poruszających problemy naszego wieku. Dużo dobrego dały nam zajęcia „Z kulturą przy stole”, w które wprowadziła nas książka pt. ,,Dobre maniery kaczuszki Kasi".

Dzięki udziale w projekcie ,,Z kulturą mi do twarzy" stawrzałyśmy sytuacje edukacyjne budujące wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesienu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

 

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny