KOTKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KROPKI

15 września grupa ,,Kotki" obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego Święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Międzynarodowy Dzień Kropki to również okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach przedszkolaków. Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Poznaliśmy również genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti i ułożyły do niego historyjkę obrazkową.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci bawiły się przy piosence"Biedroneczki są w kropeczki", brały udział w zabawach ruchowych, których motywem przewodnim była nasza bohaterka oraz wykonały prace plastyczne. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: