Światowy Dzień Telewizji

ŚWIATOWY DZIEŃ TELEWIZJI

DzisiAJ tj. 21 listopada 2023 r. „Sówki” z okazji Światowego Dnia Telewizji wybrały się na wycieczkę do stacji telewizyjnej TVP3 Kielce. Naszym celem było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy dziennikarza oraz zawodami wykonywanymi w telewizji. Kiedy dzieci znalazły się w budynku przywitała nas mama Miłoszka, która była pomysłodawczynią wycieczki i pracuje właśnie w telewizji. Przedszkolaki miały szansę poznać od kulis prawdziwy świat telewizji oraz zobaczyć, jak nagrywa się program z prawdziwego zdarzenia, odwiedziły reżyserkę oraz plan nagraniowy. Wycieczka, poza zwiedzeniem miejsc, które znane są z telewizji, stała się okazją do nagrania programu w autentycznym studiu telewizyjnym który zostanie wyemitowany w dzisiejszym wydaniu wiadomości. Dzień ten był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdeczne podziękowanie dla Pani Agnieszki mamy Miłoszka która zorganizowała fantastyczną wycieczkę oraz rodziców, którzy pomagali w opiece podczas wycieczki. Szczególnie dziękujemy całemu zespołowi TVP3 Kielce - dziennikarzom, operatorom i wydawcom którzy z pasją opowiadali o swojej pracy oraz z zaangażowaniem zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: