Ogłoszenia

Drogi Gościu, masz indiański strój i mokasyny? Pióropusz i opaskę wykonasz u Nas.
Indianie i Indianki z Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali zapraszają do swojego tipi w indiańskiej wiosce w ZPI Kowala, dnia 1 czerwca 2019 r. od 11 : 00 do 14 : 00.
W programie imprezy wiele atrakcji:
Rzucanie strzałą
Wyścig jaszczurek
Bizonie rogi
Malowanie tipi
Tworzenie totemu
Malowanie bladych twarzy
Wyścigi wiatrów
Poszukiwanie w stogu siana
Strzelanie z łuku
Tworzenie pióropuszy
Indiański tor przeszkód
Indiańskie tańce

Serdecznie zapraszamy :)

15 marca 2019 r. o godz. 7 : 50 przedszkolaki z grup : Biedronki i Leśne Skrzaty wyjeżdżają do Exbudu na przedstawienie teatralne pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie" w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Koszt 30 zł

7 stycznia 2019 r. o godz. 7:50 przedszkolaki z grup : Biedronki i Leśne Skrzaty wyjeżdżają do Exbudu na przedstawienie teatralne pt. ,,Pokahontas". Koszt 25 zł.

Przedszkolaki z Kowali ratują dzieci na świecie!

Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.

Przedszkolaki z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci wraz z rodzicami własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Część laleczek będzie można zakupić na kiermaszu bożonarodzeniowym, a pozostałe na licytacji podczas zabawy choinkowej.

Wychowawcy grup przedszkolnych rozdają chętnym rodzicom szablon laleczki wraz z instrukcją.

na
116 Urodziny Pluszowego Misia,
które odbędą się
w Zespole Placówek Integracyjnych
w Kowali
dnia
23 listopada 2018r. o godzinie 10.00.

Przedszkolaki, Uczniowie,
Grono pedagogiczne i Dyrektor
Zespołu Placówek Integracyjnych
w Kowali.

W dniu 29.10.2018 r. przedszkolaki z grup: Biedronki i Leśne Skrzaty wyjeżdżają do Exbudu na spektakt teatralny pt. ,,Królewna Śnieżka".

Cena biletu: 18 zł. + koszt dojazdu 7 zł.