Z wizytą w bibliotece szkolnej

KOTKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

7 lutego 2024 r. dzieci z grupy ,,Kotki" odwiedziły szkolną bibliotekę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Kasia, w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki, przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych oraz przeczytała dzieciom książkę. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji. Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci wypożyczyły kilka ulubionych bajek i otrzymały kolorowe zakładki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: