Dzień Kolorowej Skarpetki

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to dzień, który dla większości z nas kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, ale jest to też data zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. W zwiazku z tym do grupy ,,Sówki" zawitał niezwykły gość - Wiktor. Chłopiec wraz z paniami: Magdą, Karoliną, Agnieszką i Kasią wziął udział w teatrzyku, którego główną bohaterką była fioletowa w zielone kropki skarpetka Fredzia. Różniła się ona od innych skarpetek i wszyscy zwracali na nią uwagę. Fredzia nie mogła zrozumieć dlaczego wszyscy tak na nią dziwnie patrzą, lecz mama jej wytłumaczyła, że jest wyjątkowa. Dzieci odpowiadały na pytanie: co to znaczy być wyjątkowym? Następnie każdy przedszkolak wypowiadał się w czym jest wyjątkowy za co dostał od Fredzi serduszko. Panie przybliżyły Sówkom znaczenie Dnia Kolorowej Skarpetki, a na zakończenie rozdały kolorowanki. Dzieci były tak zafascynowane przedstawieniem, że same tworzyły swój teatrzyk.

Dziękujemy p. Magdalenie Malickiej - Strójwąs, p. Katarzynie Lużyńskiej - Kasperek, p. Agnieszce Grosickiej, p. Karolinie Kamińskiej za interesujące zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: