Tłusty czwartek

TŁUSTY CZWARTEK

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy „ostatki” - ostatki dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Zachowały się tradycje poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Ponieważ data tłustego czwartku zależna jest od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym.

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 17 lutego. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki i faworki. Od samego rana zapach pieczonych faworków unosił się w powietrzu, gdyż Panie z dziećmi zrobiły pyszne faworki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami. Dzieci wykonały również prace plastyczna pt. ,,Słodki pączuś".

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć: