Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

 

Dzisiaj tj. 9 lutego 2021 r. małe Sówki obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Zajęcia rozpoczęły się zabawą ,,Sieć komputerowa", dzięki której przedszkolaki zrozumiały co to jest Internet. Następnie odbyła się rozmowa na podstawie ilustracji na temat zalet wynikających z korzystania z Internetu oraz niebezpieczeństw czyhających na dzieci. Pomocne w tym były bajki ,,Owce w sieci". Sówki uważnie obejrzały wybrane kreskówki, dzięki którym dowiedziały się o konieczności zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji dorosłym oraz o zagrożeniach dla zdrowia jakie niesie ze sobą nadużywanie urządzeń ekranowych i Internetu. Za pomocą ilustracji w kartach pracy przedszkolaki wypowiadały się jakie znają alternatywne sposoby spędzenia czasu. Potem do wspólnej zabawy zaprosił dzieci Necio - bohater serwisu http://http://www.necio.pl/, czyli przyjazny robocik, który podpowiadał najmłodszym jak bezpiecznie korzystać z sieci. Kolejna aktywność dzieci podczas zajęć to zabawa ruchowa ,,Awaria komputera". Na zakończenie każdy uczestnik spotkania wykonał papierowego Necio.

Zapraszamy do fotorelacji:

https://photos.app.goo.gl/FHVZrfYqbwYVEYEp9

Zgodnie z jednym z kierunków polityki oświatowej na rok 2020/2021 - ,,Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" nasze przedszkole zgłosiło swoją inicjatywę w obchodach DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU.
 

DRODZY RODZICE

Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom. Pomaga w nauce, zabawie, komunikowaniu się ze światem oraz poznawaniu nowych ludzi. Stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla Państwa dzieci, jeżeli korzystają z sieci bez kontroli osób dorosłych.

W związku z przystąpieniem przedszkola do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z informacjami nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, czy też  z  zagrożeniami  wynikającymi z niewłaściwego korzystania z zasobów sieci. Polecamy informacje znajdujące się na stronach:

http://www.saferinternet.pl/pl/rady-dla-rodzicow-okno-na-swiat

http://www.dzieckowsieci.pl

http://www.sieciaki.pl

https://dbamomojzasieg.com/

https://www.edukacja.fdds.pl/

http://www.dyzurnet.pl

 

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny