Zimowe prace plastyczne

ZIMOWE PRACE PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania. Praca w grupach wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie, gdyż oprócz zdobywania wiedzy, przedszkolaki uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniają między sobą więzi. Współdziałanie w grupie sprzyja nabywaniu umiejętności komunikowania się.Od najmłodszych lat należy wpajać dziecku istotę pracy zespołowej, mianowicie to, że pracując w grupie, wszyscy dążą do tego samego, wspólnego celu. Ponadto podczas pracy grupowej – podobnie jak podczas gier – uczymy się przestrzegać określonych reguł.

Tematem przewodnim prac plastycznych w grupie Pszczółek była zima. Dzieci malowały krajobraz zimowy słuchając utworu Antoniego Vivaldiego pt. ,,Zima" oraz wykonały piękne bałwanki. Dzieci pracowały grupowo, rozwijając tym samym kompetencje społeczne.

Zapraszamy go galerii: