Dzień Postaci z Bajek

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci zawsze jest aktualne. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Przedszkolaki z grupy Pszczółki zamieniły się w różne postacie i uczestniczyły w bajkowym pokazie mody. Później były tańce, zagadki wymagające wykazania się znajomością treści bajek oraz muzyczne zgadywanki bajkowe, Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Na koniec odbył się seans filmowy. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Trolle 2”. Oczywiście nie mogło zabraknąć popcornu, który pozwolił poczuć atmosferę prawdziwego kina. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Zapraszamy do fotorelacji: