Wizyta druhów z OSP Kowala

WIZYTA DRUHÓW Z OSP KOWALA

W dniu 25 listopada 2019 r. zawitali do przedszkola druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali. W sposób ciekawy i adekwatny do wieku opowiedzieli o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, pokazali zawartość torby ratowniczej oraz zademonstrowali udzielenie pomocy podczas wypadku. Zaproszeni goście prezentowali trzy różne stroje strażackie, aby pokazać, iż w zależności od sytuacji należy założyć odpowiednie ubranie. Pani Joanna w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek" przeczytała dzieciom książkę pt.,,Jak Wojtek został strażakiem", a potem sprawdziła znajomość treści i zadawała zagadki. Wszystkie przedszkolaki aktywnie i z radością uczestniczyły w spotkaniu. Wrażenia jakie dostaryczyli im strażacy na długo pozostaną w ich pamięci. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościom za przybycie, a druhowie poczęstowali ich cukierkami.

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania p. Joannie Bentkowskiej, p. Karolinie Bugajskiej i p. Sylwestrowi Bentkowskiemu za przekazanie cennej wiedzy dzieciom i poświęcony czas. Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz tego, aby pomoc drugiemu człowiekowi była źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Zapraszamy do fotorelacji: