Zabawy owocowo - warzywne

ZABAWY OWOCOWO - WARZYWNE

Małe Sówki poprzez zabawy aktywizujące poznawały owoce i warzywa. Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. ,,Na straganie" J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały, segregowały, odnajdywały cienie, a także dostrzegały rytmy i je kontynuowały. Teatrzyk na podstawie opowiadania I. R. Salach ,, Co z sadu, a co z ogrodu?" z wykorzystaniem pacynek żabki i ptaszka pomógł naszym milusińskim w prawidłowej klasyfikacji owoców i warzyw. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa w sklep, podczas której używały duplikatów pieniążków, dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki oraz jak kulturalnie zachować się w miejscu publicznym. ,,Kapuściana piosenka" posłużyła Sówkom w kształtowaniu poczucia rytmu i rozwijaniu umiejetności muzycznych. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik doskonaląc swoją sprawność manualną. Najbardziej podobało im się tworzenie jabłuszek z masy solnej.  Zróżnicowane zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji :