Święto Kubusia Puchatka

ŚWIĘTO KUBUSIA PUCHATKA

Dzieci z grupy ,,Sówki" obchodziły dziś Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Celem zajęć było poznanie przez dzieci postaci i przeżyć wspaniałego misia. Na początek obejrzeliśmy fragment bajki, aby przypomnieć sobie bohaterów i ich perypetie. Następnie nasze przygody rozpoczeliśmy od poszukiwań listu w którym Kubuś zostawił wspaniałe zadania do wykonania. Pierwszą aktywnością, której się podjeliśmy była zabawa ruchowa ,,Zaproszenie do Stumilowego Lasu". Następnie poznaliśmy Kubusia i wszystkich jego przyjaciół. Nie zabrakło zagadek i rekwizytów, które musieliśmy odpowiednio dopasować do danego bohatera. Następnie uratowaliśmy Kłapouchego przyczepiając mu ogon oraz ułożyliśmy wspólnie puzzle. Zdobyliśmy również dla naszego wspaniałego misia słoiczek miodu, ale było to trudne zadanie, ponieważ nie mogliśmy dotknąć pszczół, które go pilnowały. Na koniec ćwiczyliśmy motorykę małą i wykonaliśmy własnego Kubusia Puchatka.

Zapraszamy do naszej galerii: