Mały Miś w świecie emocji - radość

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI - RADOŚĆ :)

ROZWIJANIE INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ DZIECI

Grupa ,,Sówki" realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mały Miś w świecie wielkiej litreratury", a w nim moduł II ,,Mały Miś w świecie emocji". Głównym celem tgo modułu jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

,,- Kochane dzieci. Znalazłam dziś pod drzwiami naszego przedszkola coś niezwykłego..., a może powinnam powiedzieć kogoś niezwykłego? Ten ktoś trochę się boi i dlatego ukrył się w pudełku. A czy Wy pamiętacie jak czułyście się pierwszego dnia w przedszkolu? Czy ktoś z Was czuł się podobnie jak nasz tajemniczy gość?" - tym sposobem dzieci poznały Małego Misia i opowiedziały o swoich emocjach. Miś będzie towarzyszył dzieciom podczas zajęć jako asystent nauczyciela. Na co dzień będzie mieszkał w pudełeczku emocji, gdzie będą gromadzone przedmioty służące poznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi w społecznie akceptowalny sposób np. płyty relaksacyjne, gniotki, gazety do wytupywania złości, meteriały do ćwieczeń oddechowych (piórka).

Dzieci rozpoznawały i nazywały emocje na podstawie zdjęć i różych sytuacji na obrazkach. Bawiły się w pokazywanie uczyć używając kostki i koła - poduszki z emotikonami. Za pomocą specjalnie zrobionego ,,uczuciometru" wskazywały swój nastrój tego dnia. Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny pt. ,,Na Ubulandii" mający na celu uświadomienie dzieciom, że wszystkie emocje są ważne. Następnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.

Sówki na podstawie bajki z książki ,,Uczuciometr Inspektora Krokodyla" poznały emocję jaką jest radość. W związku z tym przedszkolaki przygotowały ,,Słoik dobrych chwil", w którym będą umieszczać karteczki z rysunkami lub zapiskami (z pomocą nauczyciela) wszystkich pozytywnych chwil spędzonych w przedszkolu. Na zakończenie zajęć Sówki pokolorowały radosnego Małego Misia.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji: