Mały Miś w świecie emocji - nieśmiałość

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI - NIEŚMIAŁOŚĆ

ROZWIJANIE INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ DZIECI

Ostatni etap modułu ,,Mały Miś w swiecie emocji" to stwarzanie okazji do przełamywania niesmiałości. Zajęcia rozpoczęły się od wesołego powitania - zabawy rozwijajacej umiejętność nawiązywania kontaktu. Następnie dzieci wysłuchały bajki Agnieszki Borowieckiej czytanej przez nauczyciela ,,Kotałek Niesmiałek", która posłużyła jako inspiracja do odpowiedzi na pytanie:,,Jak pokonać nieśmiałość?". Masażyk ,,Wędrówki kotka" (G.Gąsienica) ułatwił nawiązanie pozytywnych kontaktów między przedszkolakami. Z kolei zabawa integracyjna ,,Koleżanko i kolego, kotek powie coś miłego" miała na celu zachęcanie do wypowiadania się poprzez ekspresję słowną. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach tj. ,,Co robi kotek?", ,,Kotki i ich mamy", ,,Gdzie ukryły się kotki?", ,,Głaskanie kotka Niesmiałka", ,,Śpiewaj kotku", które miały na celu motywowanie do pozytywnego kontaktu z innymi dziećmi poprzez różne formy aktywności. Na zakończenie zajęć, każdy uczestnik otrzymał naklejkę kotka :)

Zapraszamy do galerii: