Dzień Postaci z Bajek 2020

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w zyciu dziecka. Wywierają one fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej warości. Ogólnie można rzec - wzbogacają osobowość i charakter.

Każdego roku w naszym przedszkolu obchodzimy to wyjątkowe i bardzo lubiane przez dzieci święto. I tym razem nie mogło być inaczej. 5 listopada dzieci z grupy ,,Sówki" ,,wcieliły się" w swoje ulubione postaci z bajek. Można było podziwiać m.in. Myszkę Mini, Świnkę Pepe, Batmana, księżniczkę, strażaków itp. Na poczatek była zabawa ,,Jaka to bajka?", w której  dzieci wykazały się doskonałą ich znajomością. Następnie wysłuchały czytanej przez nauczyciela baśni Ch. H. Andersena pt. ,,Brzydkie kaczątko" i odpowiadały na zadawane pytania do jej treści. Następnie łowiły za pomocą wędki kaczuszki w stawie doskonaląc przy tym umiejetność skupienia, koncentracji, liczenia oraz rozwijając sprawność manualną. To zadanie wzbudziło u przedszkolaków najwieksze zainteresowanie. Kolejnym punktem naszego świetowania były zadania w kartach pracy, a mianowicie trzeba było połączyć postać z charakterystycznym dla niej przedmiotem, połączyć cienie bajkowych postaci i wskazać korony w kolejności od najmniejszej do najwiekszej. Nie obyło się bez zabaw ruchowych, ale największą radość sprawiły dzieciom bańki mydlane :). Potem Sówki układały bajkowe memory i wykonały pracę plastyczną ,,Czerwony Kapturek". Na koniec były zagadki o tematyce bajkowej. Dzień ten był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, a tym samym wpisał się w realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Zapraszamy do obszernej fotorelacji: