Aktywny angielski

AKTYWNY ANGIELSKI

Zabawa jest jedną z najwazniejszych aktywności okresu dzieciństwa. W związku z tym na zajęciach języka angielskiego uczą się metodą TPR (Total Physical Response) polegającą na poznawaniu słów i zwrotów poprzez ruch i zachęcanie dziecka do wykonywania ciałem czynności zgodnych z usłyszanym poleceniem. W ten sposób Sówki przyswajają sobie proste instrukcje (,,wstań, ,,usiądź", ,,skacz", ,,klaśnij w dłonie"), części ciała (,,dotknij ust, nosa''), przyimków miejsca (,,połóż misia na stole"), wyrażania, co kto lubi, a czego nie tp. Dzięki wykorzystaniu pomocy dydaktycznych np. zabawek, kart obrazkowych, kart do historyjek, nagrań piosenek, rymowanek itp. (metoda audiowizualna) oraz na podstawie gier i zabaw dostosowanych do wieku (Action - based Approach) przedszkolaki łatwiej i szybciej przyswajają dany materiał.

Celem zajęć jest uwrażliwienie na język angielski poprzez osłuchanie się dziecka z tym językiem. Każde zajęcia rozpoczynamy piosenką ,,Make a circle", a kończymy piosenką ,,Bye, bye". Dzieci wtedy wiedzą, że rozpoczyna i kończy się język angielski.

Zapraszamy do fotorelacji: