Dzień Pluszowego Misia 2020

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE ,,KOTKI"

W dniu 25 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Misia. Tego dnia czekało na nie wiele niespodzianek. Punktualnie o umówionej godzinie Kotki obejrzały prezentacje ,,O misiach nie tylko tych pluszowych", z której dowiedziały się wielu cennych informacji o życiu niedźwiedzi, budowie ciała, trybie życia i ulubionych przysmakach. Przedszkolaki dowiedziały się również, że na świecie żyje kilka gatunków niedźwiedzi. Na zakończenie prezentacji poznały kilka ulubionych przez dzieci niedźwiadków bajkowych. Potem odbyły się zawody sportowe. Dzieci dowiodły, że niedźwiedzie są wspaniałymi biegaczami. Misie z łatwością pokonały również wyznaczony dystans podsakując na piankowych owocach. Nastepnie niedźwiadki wykazały się sprytem i zwinnością w poszukiwaniu pokarmu ( ryb i ptasich jaj). Dowiodły również, że mają doskonały węch. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach przy muzycę z chustą animacyjną, balonami a także przy wytwornicy baniek mydlanych. Wykonały również układ taneczny do piosenki "Ja gram na gitarzę". Dzieci, w ramach zajęć technicznych, stworzyły piękne misie z użyciem kolorowego materiału i gumeczek recepturek. Musiały również pomalować zakodowanego misia. Za wykonanie wszystkich zadań dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dzień był pełen wrażeń, a każda część naszych obchodów dostarczyła przedszkolakom wiele emocji i radości.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji: