Wyjazd na spektakl teatralny pt. ,,Śnieżka"

BIEDRONKI I LEŚNE SKRZATY NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM ,,ŚNIEŻKA"

29 października 2018 r. dwie grupy przedszkolne pojechały do Kielc (Exbud) na przedstawienie teatralne pt. ,,Śnieżka" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji.

Historia opowiada o losach młodej królewny, o której olśniewajacą urodę zazdrosna jest jej macocha. Macocha jest czarownicą posiadajacą magiczne lustro, ktore pyta co dzień o to, kto jest najpiękniejszą kobietą na ziemi. Któregoś dnia lustereczko odpowiada, że tą osobą jest Śnieżka. Próżność oraz pycha macochy zamieniają się w zazdrość wobec królewny. Królowa pragnąc zabić swoją konkurentkę używa czarnej magii. Na szczęście krasnoludki pomagają skrzywdzonej Śnieżce. Po trzech próbach cel królowej zostaje osiągnięty. Jej radość nie trwa jednak długo. Śnieżka i tym razem zostaje ocalona. Wszystko kończy się szczęśliwie i zło zostaje ukarane.

Spektakl ten ukazał dzieciom takie wartości jak:

- wyraźne rozgraniczenie pojęć dobra i zła,

- miłość, mądrość, odwaga - pojęcia - klucze dla budowy własnej wartości,

- ukazanie pozytywów działania zespołowego,

- życie człowieka jako droga, w czasie której zostaje poddany próbom.

Po powrocie do przedszkola dzieci opowiadały swoje wrażenia i narysowały piękne rysunki.

Zapraszamy do galerii w poniższym linku: