Wycieczka do Gospodarstwa ,,Ekostokrotka"

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GOSPODARSTWIE ,,EKOSTOKROTKA" W KAPKAZACH

Dzień Przedszkolaka w tym roku był wyjątkowy. Grupy: ,,Jagódki" i ,,Biedronki" świętowały go na wycieczce w Kapkazach w gminie Bodzentyn. Znajduje się tam Gospodarstwo Agroturystyczno - Ekologiczne ,,Ekostokrotka" prowadzone przez Państwo Krystynę i Jóżefa Krzciuk.

Przedszkolaki zaraz po wyjściu z autokaru zostały serdecznie przywitane przez gospodynię, która zaprosiła dzieci najpierw do wyrabiania ciasta na rogaliki, bułeczki obważanki itp. Pani Krystyna opowiedziała również o tradycji wypieku chleba. Następnie każdy uczestnik wycieczki został poczęstowany swojskim chlebem (różnego rodzaju), smalcem, ogórkami kiszonymi, miodami, dżemami, serem białym, kompotem itp. Oczywiście wszystkie przysmaki zrobione zostały z naturalnych produktów wytworzonych w tym gospodarstwie. Trzeba przyznać, że wszyściutko, bez wyjątku smakowało wyśmienicie ! Podczas wypieku przedszkolnych rogalików w specjalnie do tego przeznaczonym piecu chlebowym, dzieci miały zaplanowane kolejne punkty wycieczki. I tak zwiedziły oborę ze zwierzętami, pobawiły się z kotami, widziały pawie, gołębie, bażanty oraz ryby w oczku wodnym. Niezmierną radość sprawił im żółw Tadeusz, którego mogły dotknąć. Równie ciekawa i atrakcyjna była przejażdżka furą po okolicznych polach oraz zobaczenie prawdziwego źródełka z wodą. Potem gospodyni zaprosiła wszystkich do Wiejskiego Warsztatu Tkackiego pod nazwą ,,Od ziarenka lnianego do ubranka gotowego", aby podziwiać zgromadzone zbiory oraz ekspozycję rękodzieła artystcznego ukazującego świadectwo istnienia dawnych zawodów, zwyczajów i zajęć. Następnie odbył się poczęstunek w postaci faworków i ciepłego kompotu w  trakcie którego dzieci zapakowały sobie własnoręcznie robione rogaliki, bułeczki itp, aby zabrać do domu. Na zakończenie wycieczki czekała na przedszkolaków wielka niespodzianka ! Otóż przyleciała do nich na miotle  Baba - Jaga :) Cóż za spotkanie :) Przywitała się z wszystkimi, pozowała do zdjęć i była bardzo sympatyczna :)

Dzień Przedszkolaka 2019 ,,Jagódki" i ,,Biedronki" uważają za udany, pełen niezapomnianych wrażeń !

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc podczas wycieczki.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji : https://photos.app.goo.gl/2gCyNskTSRcUXu2U8