Wizyta pszczelarzy

WIZYTA PSZCZELARZY PAŃSTWA GRAŻYNY I MIROSŁAWA CUDZIK

20 marca przedszkole odwiedzili pszczelarze Państwo  Grażyna i Mirosław Cudzik oraz pani Małgorzata Bugajska. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu. Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym pojemniku. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały  pracowite owady. Pani Grażyna przygotowała prezentację  i przedstawiła dzieciom przygody Lenki , która miała przyjaciela pszczelarza, a pan Mirosław pokazał  dzieciom ul i wygląd jego wnętrza oraz plastry miodu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli, a także świece wykonane z pszczelego wosku. Pani Grażyna  mówiła dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadała o życiu i zwyczajach  pszczół, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite  owady  i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Zaproszeni goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa płynące z kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentowali  strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się, by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci. Na zakończenie  spotkania odbyła się degustacją miodów, które przedszkolaki smakowały z wielką przyjemnością . Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. Na pamiątkę wizyty w przedszkolu pan pszczelarz wręczył każdemu dziecku słoik miodu.

Dziękujemy serdecznie Państwu  Mirosławowi i Grażynie Cudzik, a także pani Małgorzacie Bugajskiej

za  miłą wizytę, poświęcony czas , niezapomniane chwile i słodkie niespodzianki.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Fotorelacja w poniższym linku: