Wizyta pani farmaceutki

WIZYTA PANI FARAMACEUTKI

W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. przybyła do przedszkola p. Iwona Daleszak (mama Oskarka), aby opowiedzieć nam o swoim zawodzie farmaceutki i pracy w aptece. Pani Iwona bardzo solidnie przygotowała się do zajęć z dziećmi. Przyniosła mnóstwo rozmaitych lekarstw i naczyń, które są niezbędne do wytwarzania różnych maści w aptece. Dzieci miały okazję wymieszać substancje wchodzące w skład maści, dotknąć różnych ampułek, dowiedzieć się jak się robi czopki i inne tabletki. Każdy przedszkolak zobaczył jak wygląda recepta i do czego ona służy. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jak się jest chorym i pod opieką dorosłych. Wiele osób stwierdziło, że chciałoby w przyszłości zostać farmaceutą.

W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki zaśpiewały pani farmaceutce piosenkę o zdrowiu i wręczyły dyplom, a zaproszony gość przeczytał dzieciom bajkę w ramach projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury".

Składamy serdeczne podziękowania p. Iwonie za wyjątkowe zajęcia z dziećmi i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w poniższym linku: