Wizyta funkcjonariuszy policji WRD KMP Kielce

WIZYTA FUNKCJONARIUSZY POLICJI WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO

KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W KIELCACH

Jak bezpiecznie przejść przez drogę, o czym należy pamiętać wsiadając do auta, co należy mieć wychodząc np. na spacer, jakie są pojazdy uprzywilejowane i numery alarmowe, w jaki celu się ich używa - o tym wszystkim opowiedziała dzieciom w sposób niezwykle ciekawy pani policjantka st.sierż. Małgorzata Pędzik wraz ze swoim kolegą sierż. szt. Tomaszem Klimczewskim. Przedszkolaki uważnie wysłuchały prawdziwej historii o niegrzecznej małej dziewczynce Ani, która żartując sobie odpinała pas bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i skutkach tego zachowania. Dzieci dowiedziały się także jakie cechy powinien posiadać kandydat na policjanta i obiecały, że będą grzeczne :) Za pomocą specjalnie przygotowanych pojazdów przedszkolaki utrwaliły zdobytą wiedzę w praktyce. Ta część spotkania wzbudziła u nich ogromną radość.

Na zakończenie pani policjantka przeczytała dzieciom książeczkę w ramach projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury".

Każda grupa przedszkolna dostała książeczki od zaproszonych gości, za co serdecznie dziękujemy.

Nie obyło się bez podziękowań dla p. st.sierż. Małgorzaty i p. sierż. szt. Tomasza za fantastyczne podejście pedagogiczne !

Zapraszamy do galerii klikając w poniższy link: