KONCERT KAMERALNY ,,O Piosence z miasta Symfonia"

KONCERT KAMERALNY ,,Piosenka z miasta Symfonia"

Dnia 2 października 2018 r. przedszkolaki uczestniczyły w Koncercie Kameralnym prowadzonym przez muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga. Tematem spotkania była bajka muzyczna o ,,Piosence z miasta Symfonia”. Została ONA zainspirowana książką Lidii Bajkowskiej. Intrygująca historia dziewczynki o imieniu Piosenka i jej dzieciach nutkach została wzbogacona specjalnie dobranymi  utworami muzycznymi zagranymi przez panie : Edytę Piwowarczyk (instrument klawiszowy), Helenę Ponomarenko (skrzypce) i Agnieszkę Nowak – Zagórę (flet poprzeczny). Dzieci zostały niezauważalnie wprowadzone w muzyczny las, gdzie spotkały profesorów: Basowego i Wiolinowego, krainę niskich i wysokich dźwięków i muzyczne miasto Symfonii. Poprzez słuchowe skojarzenia uczniowie poznali podstawowe terminy muzyczne. Oprócz tego prowadząca audycję p. Agnieszka Nowak – Zagóra w sposób zrozumiały zaprezentowała słuchaczom budowę skrzypiec i fletu poprzecznego. Na zakończenie spotkania została sprawdzona znajomość określeń myzycznych, aby utrwalić dzieciom wiedzę zdobytą podczas koncertu.

Zapraszamy do galerii w poniższym linku :