Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2019

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2019

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień sportowy może zarówno zapoczątkować nowe działania lub opierać się na już istniejących i wielokrotnie praktykowanych. W obchody ETS wpisują się przedsięwzięcia o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W dniach od 23 do 27 września br w naszym przedszkolu odbywały się treningi, zajęcia i spotkania z zaproszonymi gośćmi promującymi sport i zdrowy styl życia.

Najpierw odwiedził nas trener z Przedszkolowo.pl i przeprowadził atrakcyjne zajęcia z piłką nożną zachęcając również do skorzystania z oferty zajęć pozalekcyjnych.

W poniedziałek 23 września przyjechała do przedszkola pani doktor neurolog Anna Mikołajczyk. Dzięki niej dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje zdrowie oraz co zawiera torba lekarza. Niezmierną radość sprawiło naszym milusińskim słuchanie bicia serca za pomocą prawdziwego stetoskopu.

We wtorek odbyły się otwarte zajęcia taneczne poprowadzone przez instruktorów z Kieleckiego Teatru Tańca.

W środę mieliśmy okazję gościć panią dietetyk dr Kamilę Sobaś wraz ze studentami z UJK Kielce, którzy nie tylko przedstawili w sposób odpowiedni do wieku Piramidę Zdrowego Żywienia, ale również sprawdzili wiedzę przedszkolaków organizując cztery zadania grupowe. I tak dzieci musiały dobrać odpowiednie produkty, aby mieć zdrowe zęby. Następnie należało włożyć do walizki żywność potrzebną do podróży. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu na talerzu tylko zdrowego jedzenia. Ostatnia grupa miała wybrać i umieścić w koszyku sklepowym artykuły ekologiczne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W czwartek przedszkolaki wraz z panią nauczycielką wychowania fizycznego S. Polowczyk - Walas szlifowały formę przed treningiem z zawodnikiem i prezesem klubu sportowego GKS Nowiny panem Przemysławem Cichoń. Dzieci doskonale bawiły się ćwicząc jednocześnie jak prawdziwi sportowcy.

W ostatni dzień ETS była największa niespodzianka ! Otóż odwiedzili nas po raz drugi w tym roku zawodnicy Korony Kielce : Łukasz Bujak i Mateusz Sowiński. Najpierw opowiedzieli o swojej karierze sportowca, o pasji do piłki nożnej, odpowiedzieli na pytania przedszkolaków, a następnie przeprowadzili trening dla każdej grupy na sali gimnastycznej. Koroniarze mają bardzo dobry kontakt z małymi dziećmi, o czym swiadczą uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków. To nie był koniec emocji tego dnia. Mianowicie z okazji Dnia Chłopaka została zorganizowana również ,,Przedszkolna Olimpiada". Wszyscy wspaniale się bawili i zostali obdarowani dyplomami oraz prezentami.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji : https://photos.app.goo.gl/31cZTpG8PrXFTgy3A

Filmik : https://photos.google.com/movie/AF1QipPrtCspArSY7GsmpQ5gp0yMWo6Z_h51ExYnnDGF

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZYBYŁYM GOŚCIOM ZA CZAS POŚWIĘCONY DZIECIOM I REWELACYNE

PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ !

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA DRODZE ZAWODOWEJ !

 

Zegar

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny