Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020-Działajmy razem !

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
DBI to przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Nasze przedszkole po raz drugi wzięło udział w obchodach tego wydarzenia. W związku z tym został zaproszony do przedszkola pan policjant z Posterunku Policji w Nowinach mł.asp. Łukasz Kołaczkiewicz, który przyblizył dzieciom tematykę bezpieczeństwa w sieci. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z :

- poradnikiem ,,Dzieci w świecie gier komputerowych"
- filmikiem „Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w sieci”
- artykułem  ,,Kiedy komputer (nie) szkodzi dziecku"
- artykułem Jak komórka, telewizor i komputer wpływają na dziecko?"

Przy okazji wizyty pana policjanta przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda i do czego służy wariograf, a tym samym został zrealizowany moduł V ,,Czy warto kłamać ?" Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek".

Zapraszamy do fotorelacji: