Bijemy razem rekordy !!!

BIJAEMY RAZEM REKORDY !

❤ Wszystko wskazuje na to, że było nas rekordowo dużo!

Punktualnie o 12:00 16 października  aż 105 902 rekordzistów w 1 142 zgłoszonych instytucjach biło rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w tym my- przedszkolaki z Kowali.

Cała Polska uczy pierwszej pomocy!

Nasze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy.

Przedszkolaki spisały się na medal, wysłuchały zaproszonych gości-strażaków OSP Kowala , którzy przypomnieli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki podjęły wyzwanie i ochoczo zabrały się za bicie rekordu . Niektórzy postanowili kilkukrotnie podejść do zadania . BRAWO!!! JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

Serdeczne podziękowania dla Strażaków OSP Kowala p. prezesa Czesława Bentkowskiego, druhny Joanny Bentkowskiej, druha Dominika Michalskiego  za promowanie nauki pierwszej pomocy oraz za wspólne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Zapraszamy do fotorelacji w poniższym linku: