Angielski z Belén Sanjuanes

Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali uzyskał status Organizacji Goszczącej Wolontariatu Erasmus+. W ramach tejże akredytacji nasza placówka ma prawo gościć dwóch wolontariuszy z innych państw. Dzięki temu od około miesiąca w przedszkolu przebywa młoda Hiszpanka – Belén Sanjuanes, która została oddelegowana z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc. Belén studiowała edukację wczesnoszkolną na University of Cantabria przez co doskonale sprawdziła się jako pedagog pomagając nauczycielom i dzieciom każdego dnia.

W dniach 28 i 29 stycznia 2019 r. Belén przeprowadziła zajęcia z języka angielskiego w grupach: 4-5 latków i 6-latków. Biedronki za pomocą piosenki pt. ,, Head shoulders knees and toes” poznawały części ciała. Największą radość sprawiła im zabawa w parach, której celem było pokazanie wybranej części ciała u swojego partnera. Nie obyło się bez rysowania postaci. Natomiast Leśne Skrzaty uczyły się nazw ubrań. Specjalnie na zajęcia Belén przygotowała model lalki, którą przedszkolaki musiały ubrać stosownie do pogody. Dzieci były zachwycone nie tylko lekcjami z Hiszpanką, ale też samą jej osobą (ciepłą, sympatyczną, pomocną). Każda grupa na zakończenie zajęć podarowała Belén własnoręcznie zrobiony prezent i laurkę. Poprzez obcowanie z sobą z innego kraju przedszkolaki zrozumiały jak ważna jest nauka języka obcego.

Zapraszamy do fotorelacji: